یکی از مهمترین خوراک ها

یکی از مهمترین خوراک در برنامه‌ی غذایی خانوار ایرانی، گوشت قرمز می‌باشد. گوشت قرمز سرشار از مواد مغذی از جمله  پروتئین، روی، آهن، ویتامین ‌B12 و اسیدآمینه‌های ضروری و فسفر و… است که تنها در گوشت قرمز یافت شده و برای بدن انسان بسیار ضروری هستند.

از دیرباز یکی از شغل‌های اصیل در ایران دامپروری است که به جهت تامین گوشت قرمز و همچنین استفاده از دیگر فواید گاو و گوسفند مانند شیر و یا پشم آن‌‌ها مورد توجه بوده است.

با توجه به کاهش توجه به شغل دامداری و همچنین کاهش تولید دام و گوشت قرمز، واردات گوشت قرمز افزایش یافته است. کشورهای صادر کننده گوشت به ایران، فاصله زیادی با کشور داشته و برای ورود گوشت، بایستی حتما تمامی استاندارهای موجود برای سالم رسیدن گوشت رعایت شود.

از این رو تمامی گوشت های وارداتی یخ زده هستند که این موضوع، بحث پیش رو در مقاله ما است.

معایب گوشت یخ زده

متخصصان در خصوص گوشت یخ زده میگویند که هرچه بین زمان یخ زدن گوشت و مصرف آن فاصله بیشتری بیفتد ،گوشت ارزش غذایی خود را از دست میدهد. تا جایی که با گذشت یک سال از تاریخ ذبح گوسفند، گوشت کاملا مواد مغذی خود را از دست داده و هیچ‌گونه ارزش غذایی نخواهد داشت.

علاوه بر این، بسته بندی و تبدیل آن به گوشت منجمد اصول و قواعد خاصی از جمله درجه انجماد، نوع بسته بندی و … دارد که اگر هر یک از آن‌ها نادیده گرفته شود سلامت گوشت منجمد شده به خطر میوفتد.


همچنین بعد از اینکه گوشت یخ زده شد نیاز است در دمای ثابت حدود 18 درجه نگهداری شود، اما با توجه به طولانی بودن زمانی که گوشت یخ زده به دست مردم میرسد ممکن است در طول مسیر این مورد رعایت نشود. علل گوناگونی از جمله خراب شدن ماشین حمل و نقل و یا قطع و وصلی برق سردخانه ها، این احتمالات را افزایش می‌دهد.
پایین بالا شدن دمای گوشت یخ زده خطر رشد میکروارگانیسم‌ها را افزایش داده و این امر باعث فساد و خرابی گوشت میشود.
گوشت تازه از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار بوده و تمام مواد مفید آن جذب بدن میشوند. به گفته متخصصان تغذیه گوشت قرمز حتی اگر به روش های صحیح و اصولی بسته بندی و یخ زده شود تنها تا یک سال ارزش غذایی دارند و قبل از این تاریخ باید مصرف شوند.

مزیت خرید گوسفند زنده به گوشت یخ زده:
خانواده‌ها میتوانند به صورت گروهی (چند خانواده باهم) اقدام به خرید گوسفند زنده و ضبح آن نمایند. در این روش علاوه بر اینکه میتوانند از تمامی قسمت های دیگر گوسفند مانند کله، پاچه و جگر و… استفاده کنند، از سلامت گوشت و تازگی آن نیز اطمینان دارند.
علاوه بر این در خرید گوسفند زنده، میتوانید به این نکته توجه کنید که قوچ خریداری کنید زیرا گوشت قوچ (گوسفند نر) نسبت به گوشت میش (گوسفند ماده) بسیار لذیذ تر بوده و سریع‌تر پخته میشود. علاوه بر این چربی انباشته شده بر روی گوشت کمتر است و کیفیت بالاتری دارد.

همچنین خرید گوسفند زنده و ذبح آن و در نتیجه مصرف گوشت تازه از نظر طب سنتی بسیار مورد تایید است. به گفته‌ی متخصصان در زمینه‌ی طب سنتی، گوشت قرمز تازه، مانند گوشت گوسفند، طبیعت گرمتری نسبت به گوشت منجمد شده دارند.
گوشت منجمد دارای طبیعتی سرد بوده و مصرف گوشت تازه که طبیعتی گرم‌ و تر دارند، برای افراد سرد مزاج و افرادی که بلغمی و یا سودایی هستند بسیار مفید است.
گوشت‌های منجمد از پروتئین و مواد معدنی کمتری برخوردار هستند. مصرف گوشت های منجمد خطر ابتلا به بیماری های روماتیسم، ام اس، ناراحتی‌های پوستی مثل تیرگی پوست را افزایش داده و موجب سفید شدن زودرس موها می‌شود.
علاوه بر این گوشت‌ تازه از عطر و طعم دلپذیر تری برخوردار است که باعث میشود طعم غذا بسیار لذیذتر باشد.