قیمت بره پرواری

پرواربندی گوسفند، راهی برای افزایش سرمایه برای دامداران به حساب می آید. در اصل پرواربندی گوسفند، پروسه ای است که طی آن دامدار بره های پرواری را خریداری کرده و با تغذیه مناسب و برنامه ریزی شده آن ها را به وزن ایده آل رسانیده و سپس اقدام به فروش و یا استفاده از محصولات آن، میکند.

پرواربندی یکی از مهم ترین اهداف در دامداری محسوب می شود زیرا، گوسفندان را در سلامت کامل به سن و وزن مناسبی برای فروش می رساند. از آنجایی که نگهداری از گوسفندان صرفه اقتصادی بالایی داشته و تمامی اجزای حیوان از جمله: پوست، گوشت، پشم و شیر آن مورد استفاده قرار گرفته و سود دهی مالی بالایی دارد، دامداری یکی از شغل های پربازده محسوب می شود.

یکی از روش های پرواربندی گوسفند، خریده بره های تازه متولد شده و پرورش آن ها در مدت زمان کوتاهی است. تغذیه و واکسیناسیون مناسب از مهم ترین مسائلی است که باید بدان توجه نمایید.

نکات مهم در خصوص پرواربندی گوسفند زنده

پرواربندی در فصل پاییز شروع شده و تا بهار سال بعد ادامه می یابد. از جمله نکات مهم در خصوص پرواربندی گوسفند زنده زمان مناسب برای خرید بره های پرواری است. بره ها معمولا بعد از شیرخوارگی از مادر خود جدا شده و آماده ی فروش می شوند. در این سن معمولا وزن حیوان بین 20 الی 25 کیلوگرم است.

از موضوعات قابل توجهی که باعث سود دهی بیشتر دامداران می‌شود، خرید بره های مناسب پرواربندی با قیمت مناسب و به روز و همچنین برنامه ریزی برای هزینه های تغذیه و جیره بندی آن هاست. برنامه ریزی برای تغذیه مناسب گوسفند شامل گنجاندن پروتئین و مواد مغذی مورد نیاز گوسفند برای رشد بهتر حیوان می باشد.

پرواربندی معمولا به دو صورت انجام میگیرد، این دو روش اعم از پرواربندی در محیط های محسور و پرواربندی در محیط های مترفع است. در روش اول گوسفندان در محیط های بسته که در مواردی سرپوشیده و در مواردی بدون سقف است، نگه داری می شوند، اما در روش دوم، به روش سنتی گوسفندان، به چرا برده می شوند البته با توجه به اینکه راهپیمایی طولانی در پیش روی حیوان است، مقداری از انرژی آن مصرف شده و وزن کمتری میگیرد.

پرواربندی از اقدامات مهم جهت افزایش تولید گوشت قرمز و محصولات لبنی در کشور می باشد. با انجام صحیح و درست پرواربندی علاوه بر سود دهی بالا برای دامداران، زمینه های اشتغال زایی در کشور نیز بالا می رود. در خصوص، اجرای صحیح فرآیند پرواربندی خرید بره های پرواری با نژاد اصیل و قیمت مناسب از عواملی است که باید بدان توجه فرمایید.

خرید دام های سالم و مقاوم با شرایطی که قصد دارید در پرواربندی اعمال کنید و همچنین مقاوم در برابر بیماری های احتمالی که گله را تهدید می نمایند، از مراکز معتبر و قابل اعتماد، نقش به سزایی در کاهش هزینه های پرواربندی دارد.

متاسفانه با توجه به نوسانات قیمت در طی سال گذشته، قیت گوسفند زنده و بره پرواری نیز از این موضوع مستثنی نبوده و با بالا و پایین رفتن های پی در پی در قیمت روبرو بوده است. از طرفی با بالا رفتن قیمت گوسفند زنده، دست دلالان در خرید و فروش گوسفند زیاد شده است و افراد بسیاری حتی در کنار معابر اقدام به خرید و فروش گوسفند زنده بدون تایید سلامت دام، با قیمت های بالا می کنند.

دام هایی که در مراکز معتبر به فروش نمی رسند مورد تایید سازمان دامپزشکی نبوده و سلامت آن ها به تایید نرسیده است. از طرفی برخی افراد سود جو با تزریق واکس های هورمونی باعث بالا رفتن کاذب وزن گوسفند می شوند. که تمامی این موارد سرمایه شما را مورد تهدید قرار می دهد. از آن جایی که خرید حتی یک دام مریض، سلامت کل گله را به خطر می اندازد و ممکن است بیماری را در بین تمام گوسفندان پخش کند، اطمینان از سلامت دام ها، امری بسیار حیاتی به شمار میرود.

با خرید از مراکز معتبر خرید و فروش گوسفند زنده، ضمن اطمینان از سلامت و نژاد اصیل دام، آن را با قیمت واقعی روز دریافت نمایید. مرکز خرید و فروش مجموعه ما با مدیریت آقای شیری با کسب سال ها تجربه و سابقه در زمینه خرید و فروش گوسفند زنده با قیمتی مناسب در این ایام در خدمت شما عزیزان است. برای کسب اطلاعات دقیق و اطلاع از قیمت روز بره پرواری  لطفا از طریق شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.