خرید گوسفند زنده بهتر است یا خرید گوشت گوسفند

گوشت گوسفند سر شار از پروتئین و امگا 3 بوده و یک منبع مغذی برای سلامت انسان به شمار می رود. این نوع گوشت قرمز به دلیل طعم و بافتی که دارد طرفداران زیادی داشته و یکی از اقلام جدا نشدنی از سفره های مردم به خصوص ایرانی ها است. به همین دلیل خرید گوشت گوسفند برای مصرف روزانه اهمیت دو چندانی پیدا می کند.

تازه و سالم بودن گوشتی که جهت طبخ غذا از آن استفاده می کنیم سلامت کل اعضای خانوده را تضمین می کند. در این بین دو روش مرسوم برای خرید گوشت گوسفند وجود دارد. یکی از آن ها خرید گوسفند زنده و دیگری خرید گوشت گوسفند از قصابی ها است. در این مقاله قصد داریم تا بررسی کنیم که خرید گوسفند زنده بهتر است یا خرید گوشت گوسفند؟ برای بررسی این موضوع ابتدا به بررسی چگونگی تشخیص سلامت گوشت میپردازیم:

چطور سلامت گوشت گوسفند را تشخیص دهیم؟

به طور کلی سه نوع گوشت گوسفندی در بازار عرضه می شود. گوشت بره، گوشت گوسفند بالغ، گوشت گوسفند پیر (قوچ و میش). یک گوسفند در سال اول زندگی خود بره است. گوشت بره از نظر رنگی از صورتی لطیف تا قرمز کم رنگ متفاوت است. به طور کلی ، هرچه رنگ گوشت تیره تر باشد ، حیوان پیرتر می شود.

بره های بهاری ، بره های شیرخوار هستند. آنها در زمستان متولد می شوند و در بهار فروخته می شوند. گوشت بره کم سن وسال صورتی کم رنگ خواهد بود، در حالی که بره معمولی به رنگ صورتی تیره است. عطر و طعم و بافت آن ملایم و لطیف است و بنابراین قیمت های بالاتری نسبت به گوشت گوسفند جوان و گوشت گوسفند بالغ دارد.

گوسفندان بالغ به طور معمول در حدود دو تا سه سالگی ذبح می شوند. گوشت گوسفند بالغ رنگ قرمز تیره ای دارد و از بره چاق تر است. همچنین سفت تر بوده و طعم آن قوی تر است. دلیل این امر حاوی غلظت بالاتر اسیدهای چرب است که با پیر شدن حیوان شدت می یابد.

در نتیجه هرچه گوسفند سن کمتری داشته باشد از لحاظ سلامت گوشتی ارزش غذایی بالاتری دارد. گوشت بره به دلیل گران بودن کمتر مورد توجه مصرف کنندگان قرار میگیرد. با این وجود گوشت گوسفند بالغ نیز از ارزش غذایی بالاتری برخوردار است و گزینه ی خوبی برای خرید است. اما گوشت گوسفندان پیر (قوچ و میش)علاوه بر اینکه دیر پز است از طعم خوبی برخوردار نبوده و ارزش غذایی کمتری  دارد.

خرید گوسفند زنده بهتر است یا خرید گوشت گوسفند

حال که با انواع گوشت گوسفند و ارزش غذایی آن ها آشنا شدیم، می توانیم به این سول که آیا خرید گوسفند زنده بهتر است یا خرید گوشت گوسفند، پاسخ دهیم. در هر دوی این روش ها موضوعی که حائز اهمیت است سلامت گوشتی است که در نهایت وارد خانه شما شده و در غذاها استفاده می شود.

نکته ای که در خرید گوسفند زنده وجود دارد این است که شما گوسفندی زنده را مشاهده کرده و از سن و سلامت آن آگاه می شوید. برای آگاهی از سلامت گوسفند نکاتی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید از جمله: شاداب بودن گوسفند، جدا نشدن پشم ها به راحتی، سم های سالم، چشم های روشن و … با این حال حتی اگر در تشخیص سلامت گوسفند تبحر ندارید می توانید با مراجعه به مراکز معتبر خرید و فروش گوسفند زنده از خرید خود مطمئن شوید.

علاوه بر این می توانید با چند خانواده از آشنایان خود به صورت جمعی اقدام به خرید گوسفند زنده نموده و گوشت آن را در میان خود تقسیم کنید. با خرید گوسفند زنده تمامی قسمت های دیگر به غیر از گوشت مانند کله و پاچه، جگر و … در اختیارتان قرار خواهد گرفت که طرفداران زیادی در خانواده های ایرانی دارد.

تا این قسمت از مقاله متوجه شدیم که بهترین روش خرید گوسفند زنده از مراکز معتبر خرید و فروش گوسفند زنده است که دامی سالم را که مورد تایید دامپزشکی است در اختیارتان قرار دهد. اما با تمام این تفاسیر اگر توان خرید گوسفند زنده را ندارید حتما از قصابی های آشنایی که معتبر هستند و گوشت تازه و به روزی را به فروش  می رسانند خرید کنید.

فواید گوشت گوسفند برای بدن

گوسفند یک ماده غذایی مغذی متراکم است. گوشت گوسفند پروتئین با کیفیت خوب ، مواد معدنی حیاتی مانند روی ، آهن و منیزیم و همچنین ویتامین های گروه B مانند B6 ، B12 ، Niacin (B3) ، Riboflavin (B2) و Thiamin (B1) را تامین می کند. این ماده همچنین به جذب سلنیم ، منیزیم ، فسفر و پتاسیم در رژیم های غذایی ما کمک می کند.

کمبود آهن شایع ترین کمبود تغذیه ای جهان به ویژه در کشورهای در حال توسعه مانند آفریقای جنوبی است. چربی گوسفند منبع خوبی از آهن در رژیم غذایی است. آهن ماده معدنی ضروری برای سلامتی است. این توابع طیف متنوعی از جمله انتقال اکسیژن در خون را بر عهده دارند.

نکاتی برای نگهداری از گوشت خریداری شده

در فروشگاه:

هنگام خرید بره و گوشت گوسفند درخواست برش لاغر کنید.
هنگام خرید گوشت ، کیسه خنک تری با خود ببرید تا مدت بیشتری خنک شود.
گوشت را در هنگام خرید آخرین انتخاب کنید تا مطمئن شوید که تا زمانی که ممکن است سرد بماند

در خانه:

گوشت را مستقیماً به خانه ببرید و در یخچال قرار دهید.
گوشت را با تاریخ فروش یا طی 3-4 روز بپزید.
هرگز گوشت پخته شده را داخل همان ظرفی که گوشت خام در آن قرار داشت ، قرار ندهید.
برای جلوگیری از رشد باکتری ها بهتر است گوشت یخ زده را در یخچال ذوب کنید. در صورت نگهداری در یخچال و فریزر ، گوشت با اطمینان می تواند برای استفاده های بعدی منجمد شود.
قبل از آماده سازی غذا ، از تمیز بودن تمام سطوح ، ظروف و دست ها اطمینان حاصل کنید.

هنگام پخت و پز:

قبل از آماده سازی چربی قابل مشاهده را از گوشت برش دهید.
در هنگام تهیه غذا از افزودن هرگونه چربی خودداری کنید.