خرید بره زنده

مجموعه گوسفند زنده، با سالها تجربه در زمینه خرید و فروش انواع گوسفند اعم از میش (گوسفند ماده)، قوچ (گوسفند نر) و  بره یکی از مراکز معتبر در این زمینه می باشد و گوسفندان خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در خدمات خریداران گرامی قرار می دهد. با خرید از مجموعه گوسفند زنده، می توانید با خیالی آسوده نسبت به قیمت و کیفیت گوسفندان، خریدی مطمئن داشته باشید.

خرید امن بره زنده

شاید در بازار پر از نوسانات امروزی، به خصوص در شهرهای بزرگ، خرید هر نوع گوسفندی به خصوص بره کار دشواری باشد. خرید بره زنده با هدف های گوناگونی مانند پرواربندی، در مواردی خاص جهت طبخ و … انجام می شود. خرید بره زنده از مجموعه خرید گوسفند، راهی مطمئن برای به دست آوردن بهترین خرید است. انواع بره زنده در نژاد های گوناگون در مجموعه ما موجود می باشد.

متاسفانه با بالا رفتن قیمت و نوسانات موجود در بازار افراد سود جو دست به فروش بره و گوسفندان بالغی میزنند که سلامت آن ها مورد تایید هیچ سازمانی قرار نگرفته است. در مواردی دیده شده که این افراد حتی با قیمت پایین تر از بازار اقدام به فروش گوسفندان خود می کنند. اما از آن جایی که این افراد زیر نظر هیچ سازمانی نیستند در چنین مواردی با پایین آوردن قیمت ها اقدام به فروش گوسفندان آلوده به بیماری و مریض میکنند.

یکی از راه های مطمئن برای خرید هر نوع گوسفند اعم از میش، قوچ، بره و از هر نوع نژاد، خرید از مجموعه های بزرگ و معتبر بوده که زیر نظر دامپزشکی قرار دارند و سلامت دام های زنده ی آن ها به تایید رسیده باشد. مجموعه خرید گوسفند، یکی از مراکز شناخته و معتبر بوده که درصدد برآوردن نیاز های خریداران عزیز برآمده است.

طبخ گوشت بره

از آنجایی که در میان انواع گوشت های سفید و قرمزی که به مصرف افراد می رسد، گوشت بره، بنا به طعم و کیفیت بالایی که دارد بسیار مورد توجه افراد علاقمند قرار گرفته است. علاوه بر این طبخ گوشت بره یکی از تشریفات برگزار شده در مراسمات و جشن هایی مانند عروسی و … بوده و بسیار مورد استقبال قرار میگیرد.

بره زنده پرواری

از دیگر علت های خرید بره زنده، پرواربندی گوسفند می باشد. پرواربندی گوسفند زنده به اصطلاح به فرآیند خرید بره های تازه متولد شده (کمتر از یک سال) و نگهداری از آن ها تا زمانی که از نظر وزنی به میزان دلخواه برسند گفته می‌شود. در پرواربندی بره زنده، گوسفندانی که کمتر از یک سال سن دارند خریداری شده و در مدت زمان محدودی، با تغذیه ی مناسب به پرورش آن ها پرداخته می شود تا به وزن ایده آلی برسند. این هدف تنها با یک برنامه ریزی صحیح، تغذیه مناسب و هدفمند شده و کسب اطلاعات مفید و علمی در این زمینه به دست می آید.

یکی از نکات مهمی که در خرید بره زنده جهت پرواربندی وجود دارد، توجه به زمان خرید بره است. تجربه ثابت کرده است که بهترین زمان برای خرید بره ی زنده جهت پرواربندی، اوایل پاییز است. پس بهتر است اگر قصد خرید بره زنده جهت پرواربندی آن را دارید، در زمان مناسب اقدام به خرید آن کنید.

نژاد های مختلف بره ی زنده

هر یک از نژاد های ایرانی و خارجی گوسفند، خصوصیات خاص خود را دارند. این خصوصیات بر عوامل مختلفی از جمله میزان تولید گوشت، شیردهی، دوقلوزایی، تولید پشم و … موثر هستند. در نتیجه نژاد بره ی زنده بر قیمت آن موثر خواهد بود. اگر قصد ذبح بره را دارید توجه کنید که بهتر است از میان نژادهای گوشتی بره خود را تهیه فرمایید.

بره های شیری

همانطور که گفته شد، با توجه به نژاد های گوناگون گوسفندان، بره ها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. اگر قصد دارید، بره زنده را جهت پرواربندی تهیه نمایید، بهتر است از میان نژاد های دوقلو زا و یا شیری انتخاب کنید. نژاد های شیری گوشت کمتری تولید می کنند و مناسب ذبح نیستند، اما شیر فراوانی تولید می کنند.

بره ها بر اساس سن

برخی از افراد به دنبال تفاوت میان بره های یک ماهه، دوماه، سه ماهه و یا چهار ماهه هستند. با توجه به اینکه با بالاتر رفتن سن بره، وزن دام افزایش پیدا میکند، میتوان گفت تنها تفاوت موجود در این بین، وزن گوسفند می باشد. زیرا بره های بالای چهار ماه به نسبت پروار شده اند و وزن بیشتری دارند.